Jakie kosmetyki dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak pielęgnować skórę i włosy swojego dziecka. Na szczęście, w drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków o naturalnych składach, które mogą pomóc. Wydaje się, że najlepszym wyborem będzie cały zestaw kosmetyków dla dzieci. Przydatne okażą się zarówno preparaty do włosów, jak i te przeznaczone do pielęgnowania skóry całego ciała.

Jaki szampon wybrać dla dziecka?

Włosy dzieci, zwłaszcza tych małych są delikatne i zazwyczaj dosyć cienkie. Dobrze byłoby więc nauczyć się w odpowiedni sposób o nie dbać. Pomocny może okazać się łagodny szampon, pełen naturalnych składników aktywnych. Godne uwagi będą chociażby takie substancje jak ekstrakt z lukrecji czy wyciąg z pokrzywy zwyczajnej. Ważne jest to, aby w szamponie nie znajdowały się żadne intensywnie działające detergenty takie jak chociażby SLS i SLES. Mogą one bowiem mocno podrażnić skórę głowy dziecka. Ważne jest to, aby nie myć włosów dziecka zbyt często. Nie róbmy tego codziennie, bo zaburzymy pracę gruczołów łojowych. Może to skutkować nadmiernym przesuszeniem skóry bądź jej przetłuszczaniem się.

Jak dbać o skórę dziecka?

Skóra dziecka jest zazwyczaj wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Może więc wymagać oczyszczania przy pomocy delikatnych środków myjących. Warto do tej roli wykorzystać na przykład mleczko. Istotne jest także właściwe nawilżenie naskórka. Dobrze byłoby więc zaufać sile kremu bądź balsamu o naturalnym składzie. Powinien on zawierać substancje takie jak na przykład wosk z borówki amerykańskiej, betulina czy olej rokitnikowy. Aby można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach, wybrany balsam bądź krem trzeba wmasowywać w skórę dziecka po każdej kąpieli. W przeciwnym razie nie będzie można cieszyć się miękkością i jednolitym kolorytem naskórka. Efekty powinny pojawić się po mniej więcej dwóch, trzech tygodniach codziennego używania konkretnego kosmetyku. Przyda się więc cierpliwość.